Haber

Maltepe’de kadın kuaförlerinden ‘Pazar’ eylemi

MALTEPE’de toplanan kadın kuaförleri, pazar günü salonlarının kapanmaması için eylem yaptı.

Ticaret Bakanlığı, daha önce 1 Ekim 2022’de uygulanması planlanan ülke genelindeki tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarını kapatma kararının 1 Ocak 2023’e ertelendiğini duyurdu. kuaför ve güzellik salonlarının kapatılacağı, sektörü temsil eden meslek kuruluşlarının görüşleri alınarak her ilin valileri tarafından kendi dinamikleri içinde belirlenecek.

Maltepe’de faaliyet gösteren 25 bayan kuaför öğle saatlerinde Beşçeşmeler Meydanı’nda toplanarak pazar günü salonlarının kapanmaması için eylem yaptı. Grubun adına basın açıklaması yapan Ferdi Değirmenci, “Bugün burada toplanıp basın açıklaması yapmamızın nedeni pazar günleri kuaförlerin kapatılmasıdır. hafta içi tatil aynı gün kuaför salonlarının kapanması mesleki ve sosyal birçok sorunu da beraberinde getirecektir.Bunu sadece mesleki ve ekonomik nedenlerle değil, müşterilerimizin sosyal hayatlarını da düşünerek ve onların görüşleri doğrultusunda istiyoruz. Pazar günü değil, daha önce alınan kararla Salı tatilinin tatil edileceğini siz değerli yetkililerden duyuruyoruz.” söz konusu.

Eyleme katılan Gül Geçmen, “Piyasalar kapanırsa zarar görürüz. Hem müşteri hem de patronlar açısından. O yüzden kapanmasını istemiyoruz. Hafta içi çok sakin. Hafta sonu çalışıyoruz. ” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu