Haber

Türkiye’nin de katıldığı uluslararası tekstil ve deri fuarı Cezayir’de başladı

5. uluslararası tekstil, deri üretimi ve hazır giyim fuarı Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 10 ülkenin katılımıyla Cezayir’de başladı.

Cezayir’in başkentindeki fuar alanında düzenlenen açılış törenine Cezayir Sanayi Bakanı Ahmet Zağdar, Tarım Bakanı Muhammed Abdülhafız ve Türkiye’nin Cezayir Büyükelçisi Mahinur Özdemir Göktaş ile çok sayıda yerli ve yabancı iş insanı katıldı.

Cezayir devlet radyosunun haberine göre, Sanayi Bakanı Zagdar açılışta yaptığı konuşmada, Cezayir’de tekstil ve deri alanında güçlü bir yerel sanayi oluşturmak için yan kuruluşlara yoğunlaşma çağrısında bulundu.

Fuarın Cezayirli imalatçıların yabancı meslektaşlarıyla dokuma ve deri alanında ortaklıklar kurmasının önünü açtığını söyleyen Zagdar, yabancı yatırımcıları diğer alanların yanı sıra dokuma ve deriye de ülkede yatırım yapmaya davet etti.

Açılışın ardından fuar alanını ziyaret eden Bakan Zağdar, Büyükelçi Özdemir eşliğinde ziyaret ettiği Türk firmalarının stantlarına özel ilgi gösterdi.

Aralarında Türkiye, Rusya ve İngiltere’nin de bulunduğu 10 ülkeden 82 yabancı ve onlarca yerli firmanın katıldığı fuar 21 Aralık’a kadar devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu