Teknoloji

Elon Musk, yeni yapay zeka chatbotu Grok’u ilk kez sergiledi

Elon Musk’un yeni yapay zeka girişimi xAI hakkında aylardır söylentiler duyuyoruz.Ve şimdi, X’te Tesla CEO’su bu girişimin ilk meyvesini, üretken yapay zeka sohbet robotu Grok’u ilk kez sergiledi.

xAI’nin Grok üretken yapay zeka sohbet robotunu sınırlı bir kitleye açtığı biliniyor. Bu kitlenin dışında kalan bizler, ne bekleyeceğimiz konusunda Elon Musk’un paylaştığı bazı ekran görüntüleri ile yetinmek zorundayız. Erken betanın ardından Grok, X’in en pahalı kademesini piyasaya sürdü. Tüm X Premium+ abonelerinin kullanımına sunulacak.

Musk şunları söyledi: Bazı önemli açılardan şu anda var olan en iyi yapay zekadırGrok, OpenAI, Google, Meta ve diğerlerinin devasa çalışmalarıyla rekabet etmek zorunda kalacak ve hangisinin olacağını göreceğiz ” önemli yollarla“En güzelinin bu olduğunu göreceğiz.

Buradaki zamanlama tesadüf gibi görünmüyor. Elon Musk, bu hafta Birleşik Krallık ve ABD’nin yapay zeka güvenlik önlemlerine yatırım yaptığını duyurduğu Birleşik Krallık Yapay Zeka Güvenlik Zirvesi’nde konuştu. Ek olarak OpenAI, 6 Kasım’da ilk DevDay’ini düzenliyor Bu yüzden Musk şirketin yelkenlerini dinlendirmek isteyebilir. İki şirketin rakibi olan Musk, 2015 yılında Sam Altman ile birlikte OpenAI’nin ilk yönetim kurulu üyesiydi ve şirketten hızla ayrılmasına neden olan bir anlaşmazlık yaşadı.

bahcelievlerajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu