Haber

FOKLAR KADIKÖY’DE GIDALARI ÇÖP TIRINA AKINDIRDI

KADIKÖY’de onlarca martı çöp kamyonunu takip etti. Temizlikçiler çöpleri toplarken bir yandan da arkalarından gelen martıları çöpteki çöplerle beslediler. O anlar ise cep telefonu kamerasına yansıdı.

Rasimpaşa Mahallesi’nde onlarca martı çöp kamyonunu takip etti. Bu sırada çevredeki depodan çöplere bırakılan balık atıklarını toplayan temizlik işçileri, balıkları martıların yemesi için aracın üzerine bıraktı. Temizlik aracına atılan balık atıklarını yemek için onlarca martı birbiriyle yarıştı. O anlar çöp kamyonunun arkasından gelen bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

“FOKLAR PAYLARINI YİYOR”

Akvaryum sahibi görüntülerle ilgili konuşmak istemezken, çevredeki vatandaşlar bu görüntünün sık sık yaşandığını söyledi. Emlakçı İnanç Ağaoğlu, “İyi bir şey. Sonuçta çöpe atılan balıklar boşa gitmiyor. Martılar nasibini almış, güzel bir görüntü. Zaman zaman çöp kamyonunun üzerinde martıları görüyoruz. Bazen oluyor. Biz bu durumdan memnunuz” dedi.

“ÇÖK ARACI TAKİP EDİYORLAR”

Sokakta otel çalışanı olan Türker Aktaş, “Neredeyse her gün çöp alırken onları görüyoruz. Martılar balıkları kokluyor ya da bakıyor ve sahilde çok sayıda martı olduğu gibi sokağa saldırıyorlar. Çöp kamyonunun peşinden gidiyorlar. Daha önce buradaki balıkçı arkadaşımız balık artıklarını sahilde martılara veriyordu. Sanırım artık yoruldu, çöpe atıyor” şeklinde konuştu.

İşyeri çalışanı Yakup Genç, “Biz sahile götürüyorduk, martılara veriyorduk. Çöpe atılınca direk martılar geliyor. Kamyona atarak besliyorlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu