Teknoloji

Twitter Çöktü mü? Sınırlı?

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki deprem felaketinin ardından ülke genelinde büyük bir yardım seli başladı. Türkiye’nin tek yürek olduğu bu üç günde insanlar sosyal medya hesaplarından sık sık paylaşımlarda bulundu. Twitter, son üç günde en çok kullanılan platform oldu.

heyecan

Büyük felaketlerin yaşandığı bu günlerde kimileri enkaz altında kalan yakınları için yardım isterken kimileri de enkaz altından yardım istiyor. Saniyelerin bile değerli olduğu bu süreçte insanlar sessiz kalmıyor ve bu haberi Twitter platformu üzerinden yaymaya çalışıyor. Bu nedenle Twitter’ın bu erişim çılgınlığı kullanıcılar tarafından alarmla karşılandı.

Twitter’a Giriş Yapılamıyor

Şu anda Twitter’da bant daraltma uygulaması başlatılmıştır ve bu nedenle bazı servislerden Twitter Türkiye platformuna erişim sağlanamamaktadır. Bu ürkütücü uygulamanın arkasında bazı provokatif paylaşımların olduğu düşünülüyor. Bant daraltma uygulamasının yanı sıra internet hızında düşüş de görülmektedir. Bahisle ilgili henüz resmi bir açıklama yok ancak bazı kullanıcılar 1.1.1.1 gibi farklı DNS veya farklı VPN’ler kullanarak Twitter’a ve diğer platformlara giriş yapmaya çalışıyor.

haber-karakoyunlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu