Haber

TÜRKİYE’DEN NİJER’E BÜYÜK YETİM EĞİTİM KOMPLEKSİ

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Batı Afrika ülkesi Nijer’de inşa ettiği Dinç Ailesi Yetim Eğitim Kompleksi’nin açılışı yapıldı. 5 bin 50 metrekare alan üzerinde, site içerisinde; Cami, yetimhane, ilkokul, ortaokul, lise ve sağlık ocağı bulunmaktadır.

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Nijer’in başkenti Niamey’e 10 kilometre uzaklıktaki Kollo bölgesinde yaptırdığı Dinç Ailesi Yetim Eğitim Kompleksi’nin açılışı yapıldı.

Türkiye’nin Niamey Büyükelçisi Özgür Çınar, Nijer Kadını Geliştirme ve Çocukları Koruma Bakanı Allahoury Aminata Zourkaleini, İHH Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Hüseyin Oruç, İHH Yürütme Kurulu Üyeleri Emre Kaya ve Reşat Başer, bağışçı Adnan Dinç, vakıf yöneticileri, yerel yetkililer ve bölge. kişi katıldı.

5 bin 50 metrekare alan üzerine kurulu

Bölgede yaşayan binlerce kişinin faydalanacağı komplekste; 120 yetim yetimhane, cami, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere toplam 650 öğrenci kapasitelidir. Yetimlere ve bölge halkına hizmet verecek sağlık ocağının yanı sıra külliyede misafirhane ve idari bina da bulunuyor.

Öte yandan kompleksin su ihtiyacını karşılamak için açılan 10 ton kapasiteli depolu su kuyusu da hizmet vermeye başladı.

Kompleksin toplamda 5 bin 50 metrekare alan üzerinde meclisi bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu