Haber

Kremlin, ‘Erdoğan’ iddialarını yalanladı: Putin’in gündeminde yok

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türkiye’ye gelip Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceği yönündeki tezleri değerlendirdi.

Sputnik’in haberine göre Peskov, Rusya Devlet Başkanı Putin’in Türkiye’ye yaklaşmakta olduğu ziyaretine ilişkin haberlerin ve bu ziyaret hazırlıklarının doğru olup olmadığı sorusuna yanıt vererek haberi doğrulamadı. Haberin doğru olup olmadığı sorusuna Peskov, “Hayır, bu doğru değil” yanıtını verdi.

‘TÜRKİYE HÜKÜMETİNİN ZİYARETİ OLDUĞU’ İDDİASI

Rusya Devlet Başkanı Putin ile Cumhurbaşkanı Erdoğan, en son 25 Mart Cumartesi günü telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın görüşmede yaptığı açıklamaya göre, “Türkiye-Rusya ilişkilerini iyileştirmeye yönelik adımlar ve Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin gelişmeler” tartışıldı.

Türk lider, telefon görüşmesinin ardından Kremlin’den yaptığı açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’nın Karadeniz limanlarından tahıl ihracına ilişkin İstanbul anlaşmalarını 60 gün uzatma ve Rus gıda ve gübre üzerindeki engeli kaldırma kararını olumlu değerlendirdi. ihracat.

Bu telefon görüşmesinin ardından Vladimir Putin’in Türkiye’ye geleceği ve Erdoğan ile yüz yüze görüşeceği haberi Rus ve Türk basınına yansıdı. Haberde ‘Ankara’nın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ziyaretine hazırlandığı ancak gelişinin gizli tutulduğu’ iddia edildi. Haberde ayrıca Putin ve Erdoğan’ın deprem bölgesini ziyaret edeceği iddia edildi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu