Haber

Dönüş uçuşunda Güney Koreli ekibe duygusal teşekkür

? Türkiye-Kore Dayanışma Platformu, deprem bölgelerinde arama kurtarma çalışmalarını tamamladıktan sonra dönüş yolculuğuna çıkan Güney Koreli gruba uçakta Korece hazırladıkları ‘teşekkür mesajı’ dinletti. Duygulu anlar yaşayan ve yürekleri dolduran grup, mesaja alkışlarla karşılık verdi.

Hatay Antakya bölgesinde 8 Şubat’tan bu yana arama kurtarma çalışmalarını sürdüren 118 kişilik Güney Kore Birinci yardım heyeti dün Adana Havalimanı’ndan Güney Kore’nin Incheon kentine doğru yola çıktı. Ekibe havaalanında hazırladıkları ‘teşekkür videosu’nu göstermek isteyen ancak yetişemeyen Türkiye-Kore Dayanışma Platformu, mesajı uçakta Güney Kore ekibine oynattı.

‘DOST eli 10 BİN KM UZAKTAN BİZE ULAŞTI’

Türkiye-Kore Dayanışma Platformu gönüllüleri, mesajlarında şu ifadelere yer verdi;

“Ülkemizin yardıma en çok ihtiyaç duyduğu bir dönemde Güney Kore Uluslararası Kurtarma Timi’nin dost eli 10 bin kilometre uzaktan bize ulaştı. Ailenizden uzun süre ayrı kalarak büyük bir vefa örneği gösterdiniz. Enkaz altında kalan insanlarımızı kurtarmak için gece gündüz çalıştınız, akıllı köpeklerinizle hayatınızı riske attınız.’

‘Kore Cumhuriyeti yöneticilerine, tüm Kore halkına ve yardımlarından dolayı ailelerinize selam, sevgi ve teşekkürlerimizi iletmenizi rica ederiz.’

Açıklamayı uçakta dinleyen Güney Koreli grup duygulu anlar yaşayarak gözyaşlarını tutamadı ve açıklamaya alkışlarla karşılık verdi.

haberserdivan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu