Ekonomi

44 Türk firması Libya Gıda Fuarı’nda

Libya’da düzenlenen gıda fuarına Türk firmaları damgasını vurdu. Türkiye’den 44 firmanın katıldığı fuarın açılışını Trablus merkezli Libya hükümetinin ABD Başbakanı Alhamid Aldabaiba yaptı. Ekonomi ve Ticaret Bakanı Mohamed Al-Hwej yaptı. Fuara Türkiye, İtalya, İspanya, Mısır, Tunus, Cezayir, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri, Fas, Hindistan ve Suudi Arabistan’dan 80 yabancı firmanın yanı sıra 120’si yerli olmak üzere 200’ün üzerinde sanayi ve ticaret firması katıldı. Fuara en fazla katılım Suudi Arabistan ve Tunus olurken, Türkiye 44 firma ile fuarda yer aldı.

Gıda fuarı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan HasTavuk dış ticaret yetkilileri Yavuz İnan ve Ömer Öztürk, “HasTavuk’un ilk kez katıldığı ve stant kurarak ürünlerini, şubesini ve ülkesini temsil ettiği fuar, taze, soğutulmuş, dondurulmuş gıdalardan, unlu, şekerli, tahıllı gıdalara, içeceklerden, ekipmandan gıda teknolojisine, hayvancılıktan hayvancılığa kadar birçok faaliyeti kapsıyor” dedi.

Uluslararası fuarlarda yer almanın büyük bir fırsat olduğunu belirten Yavuz İnan ve Ömer Öztürk, “Gıda branşını büyütmek ve geliştirmek, ürün yelpazesini genişletmek, ürün çeşitlerini artırmak firmanın, bölümün ve ülkenin geleceği için önemlidir. satış yapmak, işbirliği köprüleri kurmak, uluslararası ilişkileri güçlendirmek.” Libya halkının ilgisini çeken fuar 8 Mart 2023’te sona eriyor. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu